Rowerownia Capgemini
Business Garden Wrocław

Bikeplace MESH dla 140 rowerów

BIKEPLACE MESH w Business Garden

Rowerownie dla pracowników Capgemini we wrocławskim Business Garden, oddane do użytku w kwietniu 2018 roku, to efekt współpracy całego zespołu Bike2Box z inwestorem Vastint Poland. Kolejny raz zaproszono nas do współpracy w tym obiekcie, tym razem chodziło o zaprojektowanie i wykonanie dwóch rowerowni dla francuskiego najemcy.

Nasze wcześniejsze realizacje dla Vastint Poland obejrzysz tutaj.

Oczekiwania Inwestora

  • wskazanie dwóch najbardziej optymalnych lokalizacji na parkingi rowerowe
  • wymogiem było takie zlokalizowanie przyszłej rowerowni, aby droga przejazdu rowerzysty jak najmniej kolidowała z ruchem samochodowym, w celu zapewnienia bezpieczeństwa rowerzystów
  • lokalizacja parkingów w pobliżu holi windowych i wyjść aby umożliwić pracownikom szybkie przejście do biura
  • zlokalizowanie miejsc parkingowych dla rowerów na poziomie -1 parkingu podziemnego, gdzie zapewniona jest kontrola dostępu do sprzętu, zadaszenie oraz możliwość przechowywania rowerów w ogrzewanych pomieszczeniach, dla zwiększenia komfortu użytkowników

Oczekiwania Capgemini

  • nadanie parkingom rowerowym indywidualnego wyrazu estetycznego, które podkreślą firmowe wartości i zaangażowanie w promocję kultury rowerowej
  • stworzenie na tyle dużej ilości miejsc parkingowych, by uniknąć przepełnienia rowerowni w perspektywie obowiązującej przez wiele lat umowy najmu biura.

Zaproponowane rozwiązania

Stworzyliśmy dwie strefy parkingowe o różnych powierzchniach, które łącznie pomieszczą 140 rowerów. To pierwszy projekt, w którym zastosowaliśmy elementy modułowego parkingu rowerowego “Bikeplace MESH”. Wybraliśmy optymalne miejsce na rowerownie, zapewniając pracownikom Capgemini możliwie najbardziej bezpieczną drogę wjazdu rowerem na parking podziemny.

STREFA I

W pierwszej strefie, utrzymanej w kolorystyce zielonej, o powierzchni 36m2, zastosowaliśmy dwa typy wieszaków rowerowych – BikeUp i Twist, co umożliwiło maksymalną oszczędność powierzchni i pomieszczenie aż 38 rowerów. Drukowana tkanina, którą ogrodzona została rowerownia, pełni trzy różne funkcje. Po pierwsze stanowi element strategii employer brandingu pracodawcy, po drugie pozwala na szybkie odnalezienie parkingu na dużym parkingu podziemnym, a dodatkowo ukrywa zaparkowane w tym miejscu rowery.

STREFA II

W drugiej strefie, gdzie dominują kolory czerwony i niebieski, mieliśmy do dyspozycji zdecydowanie większą powierzchnię – 90 m2, na której udało nam się zmieścić 102 miejsca parkingowe dla rowerów. W tej części również wykorzystaliśmy dwa typy wieszaków rowerowych Bike2Box:

  • automatyczny podnośnik BikeUp
  • wieszak rowerowy Twist

Tutaj również wykorzystaliśmy ogrodzenie drukowaną tkaniną, pozwalającą na szybkie zlokalizowanie rowerowni przez pracowników firmy.

Zobacz też inne nasze parkingi rowerowe

Porozmawiajmy o parkingu rowerowym w Twojej nieruchomości