Parking rowerowy
O3 Business Campus Kraków

185 rowerów na powierzchni 200 m2

Rowerownia dla Echo Investment

Wspólnie z zespołem Echo Investment w czerwcu 2017 roku oddaliśmy do użytku rowerownię, która na powierzchni 200 m2 pomieści aż 185 rowerów! Przestrzeń dla rowerów powstała w Opolska Business Park, jedenastopiętrowej zabudowie przy ul. 29 listopada w Krakowie.

Kraków, podobnie jak inne miasta, inwestuje w rozbudowę infrastruktury rowerowej. Lawinowy przyrost rowerzystów odczuwają także deweloperzy i zarządcy nieruchomości komercyjnych, dla których tworzenie przestrzeni parkingowych dla rowerów staje się praktycznie wymogiem, stawianym przez najemców.

Jak udało nam się zmieścić tyle rowerów na tak małej powierzchni?

W normalnych warunkach przechowywania, jeden rower zajmuje około 2 m2. Biorąc pod uwagę powierzchnię, jaką dysponowaliśmy w O3, czyli 200 m2, cel, którym było znalezienie przestrzeni dla ponad 150 rowerów, byłby niemożliwy do zrealizowania przy wykorzystaniu standardowych rozwiązań. Tradycyjne stojaki rowerowe w nowoczesnych budynkach nie zdają już egzaminu, zajmują za dużo miejsca, a montowane zbyt gęsto stają się nieergonomiczne.

Pomieszczenie, którym dysponowaliśmy i wytyczne projektowe nie pozwoliły nam na wykorzystanie automatycznych podnośników BikeUp, dzięki czemu wypracowaliśmy zupełnie nowe rozwiązanie – wieszak rowerowy Twist, montowany na ścianie, pozwalający zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca na małej powierzchni.

Aby nie utracić nic z ergonomii w codziennej eksploatacji zastosowaliśmy prefabrykowaną konstrukcję wsporczą tworząc ażurowe “regały” w których przechowywane będę rowery. 
Radosław Kozubski, CEO Bike2Box

Mówimy nie szarym, nudnym parkingom!

Parking rowerowy dla Echo Investments, jak każda realizacja Bike2Box, to nie tylko wieszaki na rowery. Dbamy o to, by każda realizacja stała się elementem spójnej strategii, promującej ekologiczne rozwiązania i miejsce pracy przyjazne pracownikom. Na potrzeby tego projektu stworzona została specjalna grafika, która nadaje rowerowni indywidualny charakter, odzwierciedlający wartości promowane przez firmę.

Zobacz też inne nasze parkingi rowerowe

Porozmawiajmy o parkingu rowerowym w Twojej nieruchomości