Rowerownia
Sienna Center Warszawa

Pierwsza realizacja Bike2Box, 46 miejsc parkingowych

„Mięta z pomarańczą”

Parking rowerowy w Sienna Center na warszawskiej Woli to nasza pierwsza realizacja, którą zakończyliśmy w sierpniu 2016 roku. Na zamówienie funduszu CA Immo, właściciela nieruchomości, stworzyliśmy rowerownię dla 46 rowerów, którą dzięki zastosowanym rozwiązaniom zmieściliśmy na powierzchni równej czterem miejscom parkingowym.

Sienna Center, między ulicami Sienną, Twardą, Złotą i Żelazną, to budynek, który powstał w 1998 roku, kiedy zapotrzebowania na profesjonalną infrastrukturę dla rowerzystów w biurowcach właściwie nie było. Od tego czasu wiele się zmieniło, pracownicy coraz częściej decydują się na dojazd do pracy rowerem, by oszczędzić czas i pieniądze, a większość obiektów biurowych klasy A jest wyposażona w duże parkingi dla rowerów. Właściciel zauważył rosnące zapotrzebowanie wśród najemców na przestrzeń do parkowania rowerów i dlatego zwrócił się do nas z propozycją współpracy przy modernizacji budynku.

100% dodatkowej powierzchni

W projekcie Sienna Center wykorzystaliśmy w tym celu 30 innowacyjnych ściennych podnośników typu BikeUP, które pozwalają zagospodarować trudne i stosunkowo małe przestrzenie w najbardziej optymalny sposób oraz 8 tradycyjnych stojaków rowerowych typu “U”. Biurowiec zyskał nowe miejsca parkingowe dla 46 rowerów. Zastosowane wieszaki rowerowe pozwoliły nam na optymalne wykorzystanie przestrzeni i uzyskanie o ponad 100% większej ilości zaparkowanych rowerów. Całość projektu została uzupełniona specjalnie zaprojektowanymi grafikami ściennymi oraz systemem identyfikacji wizualnej. “Mięta z pomarańczą” doczekała się już dwukrotnej rozbudowy a rowerzystów nadal przybywa i to cieszy najbardziej – mówi Radosław Kozubski, CEO Bike2Box.

Rowerzystów będzie przybywać

Według Grzegorza Dąbrowskiego, Property Managera z Działu Zarządzania Nieruchomościami w firmie Cushman & Wakefield, zarządcy budynku, inwestycja stanowi początek modernizacji pod kątem użytkowników, korzystających całorocznie z rowerów, jako środka transportu. W planach na przyszłość zarządca uwzględnia stworzenie w Sienna Center strefy napraw rowerów, szatni i pryszniców dla najemców.

Zobacz też inne nasze parkingi rowerowe

Porozmawiajmy o parkingu rowerowym w Twojej nieruchomości