Rowerownia D48
w sercu Mordoru

2 strefy parkingowe dla rowerów

D48 gorąca miejscówka dla corpo rowerzystów na Domaniewskiej

Domaniewska – serce warszawskiego Mordoru, w którym pracuje ponad 100 tysięcy ludzi. Dzielnica stała się symbolem polskiego korpo-świata, ale jest też słynna ze swoich zakorkowanych ulic, rozjechanych trawników. Trudno tam wjechać i jeszcze trudniej wyjechać. Właśnie w takim miejscu powstał budynek D48, o powierzchni najmu 26 000 mkw.

Inwestor zaprosił nas do współpracy już na etapie projektowania, aby wspólnie wypracować najlepszy model komunikacyjny dla przyszłych pracowników. Dzięki temu mogliśmy przekazać architektom projektującym budynek specyficzne wymagania i potrzeby użytkowników, korzystających na co dzień z roweru jako środka transportu.

Penta Investments zależało, aby budynek wyróżniał się najwyższym standardem infrastruktury dla miejskich rowerzystów, ale oczekiwania dotyczyły również ilości i położenia stref parkingowych. Uwzględniając te potrzeby, zaproponowaliśmy wykonanie dwóch stref:

Strefa I – Zewnętrzna

Mieści się na zewnętrznym dziedzińcu. Jest przeznaczona dla pracowników i gości budynku, pełni więc rolę reprezentatywną. Tutaj, w pobliżu wejścia głównego, zamontowano estetyczne stojaki typu “U”, tworząc miejsca parkingowe dla 60 rowerów.

Strefa II – Parking Podziemny

Miejsce idealne do całorocznego przechowywania rowerów. Są tutaj zabezpieczone zarówno przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych (na parkingu podziemnym zawsze jest dodatnia temperatura), jak i przed kradzieżą. Rowerownia została zlokalizowana naprzeciwko wjazdu na parking na poziomie -1, co zwiększa wygodę użytkowników i pozwala im zaoszczędzić czas na szukanie wolnego miejsca do przypięcia roweru. Parking podziemny mieści się tuż przy wejściu do kompleksu szatni i łazienek dla rowerzystów, dzięki czemu pracownicy mogą szybko przebrać się ze stroju rowerowego w garnitur.

Cieszymy się, że nasza współpraca nie ograniczyła się jedynie do projektu i budowy parkingu dla rowerów. Od 2018 roku wspieramy Inwestora w jego strategii tworzenia miejsc przyjaznych dla pracowników oraz dbania o dobre samopoczucie i zaangażowanie pracowników. Latem zostaliśmy zaproszeni do zorganizowania rowerowego święta na terenie D48. Jak wyglądał BikeDay na Domaniewskiej? Zobaczcie materiał, który zarejestrowały nasze kamery.

Zobacz też inne nasze parkingi rowerowe

Porozmawiajmy o parkingu rowerowym w Twojej nieruchomości