×

Do naszego biura dojeżdża codziennie 400 rowerzystów

Za nami pierwszy BikeDay w stolicy Małopolski. Dzięki współpracy z Avestus Real Estate 23 czerwca odwiedziliśmy Enterprise Park Kraków. Codziennie do pracy rowerem dojeżdża tam około 400 osób. O rowerowej polityce w biurowcu opowiada Andrzej Borówka, Property Manager w Avestus Real Estate.

– Czy Enterprise Park Kraków to miejsce przyjazne rowerzystom?

Andrzej Borówka – Rower to coraz bardziej popularny środek lokomocji, również w drodze do biura. Wiele osób docenia uniezależnienie od komunikacji miejskiej czy sytuacji na drodze i korzysta z jednośladów nawet jesienią czy zimą. Wspieramy w tym naszych najemców i przygotowaliśmy dla nich wszelką niezbędną infrastrukturę: parking, szafki, prysznice, ścieżki dojazdowe a nawet wypożyczalnię rowerów.

– Dlaczego rowery zajmują tak szczególne miejsce w budynku?

AB – Przykładamy dużą wagę do kwestii związanych z ochroną środowiska, co w takim mieście jak Kraków ma ogromne znaczenie. Rozbudowana infrastruktura rowerowa jest więc jednym z elementów naszej proekologicznej polityki. Aktywnie wspieramy korzystanie z zielonych środków komunikacji i jednocześnie pasję naszych najemców.

– Czy wiadomo ile pracowników EPK dojeżdża każdego dnia do pracy na rowerze?

AB – Nie prowadzimy takich statystyk, jednak z naszych szacunków wynika, że w sezonie rowerowym do biura dojeżdża około 400 rowerzystów dziennie. Poza sezonem wciąż jest to znacząca liczba.

– Które rozwiązania są przez pracowników najchętniej wykorzystywane?

AB – Cała nasza oferta cieszy się dużym zainteresowaniem, choć najemcy szczególnie polubili bezpłatną wypożyczalnię rowerów. W samym maju br. rowery były wypożyczane prawie 150 razy.

– Czy pracownicy EPK mieli udział we współtworzeniu miejsc dla rowerzystów, czy po ich uwagach jakieś rozwiązania zostały dodane, ujęte, zmodyfikowane ?

AB – Wyróżniamy się na rynku proaktywnym podejściem do zarządzania. Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych najemców i utrzymujemy z nimi bliskie relacje. Odpowiadając na ich głosy, zwiększyliśmy liczbę rowerów do wypożyczenia czy ogrodziliśmy parking rowerowy.

– Za nami pierwszy BikeDay w EPK, dlaczego zdecydowali się Państwo na organizację pierwszej tego typu imprezy dla pracowników – rowerzystów?

W Enterprise Park pracuje wielu rowerzystów, stąd też takie imprezy są jak najbardziej pożądane.

Rowerowy BikeDay w Enterprise Park Krakow był na pewno imprezą niezapomnianą. Naszych pięciu mechaników musiało zmierzyć się z niebagatelną liczbą ponad 100 jednośladów oddanych do sprawdzenia. Nie mogliśmy narzekać też na brak uczestników w naszych konkursach. Namiot BikeDay pękał w szwach, a nasz konkursowy trenażer był rozgrzany do czerwoności i nie miał ani chwili odpoczynku.

bikedayenterpriseprakkrakow-r-104 bikedayenterpriseprakkrakow-r-107

***

Więcej informacji o BikeDay znajdziecie na stronie www.bikeday.me, na Facebooku i Instagramie.