×

BikeDAY w Poleczki Business Park

Piątek 13 nie zawsze musi być pechowy! Burze i przelotne opady – takie prognozy to gwarancja porażki każdej plenerowej imprezy, w szczególności jeśli w kalendarzu mamy cyfrę 13 i piątek. Jak było? Przekonajcie się sami.

Jeszcze przed 8:00 rano zasypały nas rowery pracowników a przygotowane stojaki zapełniły się kolorowymi pojazdami. Z czasem było coraz “gorzej” czyli frekwencja rosła co zawdzięczamy pracy i zaangażowaniu dziewczyn z UBM Polska inwestora całego kompleksu, Celina dziękujemy. 🙂

Nasze rowerowe spotkania z najemcami w tym miejscu to już właściwie tradycja. To tutaj w maju 2015 wszystko się zaczęło. Tego dnia wielokrotnie słyszeliśmy od uczestników, że czekali ze swoimi rowerami specjalnie na nasz przyjazd! Stąd też wiele miłych słów, pozytywnej energii i szczerych uśmiechów. Nasi mechanicy starali się aby każdy rower został jak najlepiej przygotowany do sezonu. Tego dnia “przez ręce” serwisantów przeszło ponad 70 rowerów a ostatnie rowery przekazano właścicielom sporo po 17. Pracujemy zawsze do ostatniego roweru!

Tradycyjnie już do dyspozycji wszystkich pracowników Poleczki Business Park oddaliśmy kilka rowerów testowych. Wspólnie z naszym partnerem technicznym Roadbike pokazaliśmy kilka ciekawych nowości marki Orbea. W trakcie imprezy uczestnicy mieli też okazję wypróbować rewelacyjne rowery składane, które wkrótce staną się wyposażeniem pierwszych w Europie roweromatów – firmowych systemów ecotransportu. Jest to pierwszy system zaprojektowany z myślą o firmach i ich pracownikach, który ma uzupełniać istniejące już środki transportu podkreślając jednocześnie proekologiczne nastawienia samych pracodawców. 

unnamed-14

 

Nieodłącznym punktem naszego wydarzenia jest zdrowa rywalizacja. Kompleks Poleczki jest pod tym względem idealny zapewniając sporo przestrzeni do testów i slalomów. W specjalnie przygotowanych punktach chętne osoby mogły wziąć udział w naszych konkurencjach. Nasz FatBike służył nam jako rower startowy, na którym należało pokonać krótką trasę slalomu. Zacięta rywalizacja w obu kategoriach Pań i Panów trwała do samego końca a jej wyniki jak i nagrodzone osoby znajdziecie poniżej na liście startowej. Czy warto się poświęcić przerwę w pracy na zabawę? o tym może świadczyć liczba uczestników rywalizacji która tym razem osiągnęła imponującą ilość 26 osób!

Jeśli do tego dodamy że równolegle uczestnicy pokonywali wirtualny kilometr “jadąc” na kolarce sprzęgniętej z najnowszym trenażerem marki Tacx, dzięki czemu każdy zawodnik mógł poczuć się jak profesjonalny kolaż, ścigający się w World Tour. Piękne górskie widoki zachęcały do szybszego pedałowania. I choć wydawało się, że trasa jest z górki… nie było wcale tak łatwo wygrać!  Tutaj, ku naszej radości większość osób chcących się zmierzyć z naszą trasą stanowiły kobiety!

Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego wydarzenia 26 sierpnia i szykujemy nowe atrakcje

Lista zwycięzców slalomu znajduje się TUTAJ.

 

BikeDAY w Poleczki Business Park

Fot. Adam Sierociński